Cosmopolitan

Cosmopolitan

1,5cl Cointreau
3cl brusinková šťáva
1,5cl čerstvá limetková šťáva
4cl vodka citron
1ks plátek kůry z pomeranče

Jak namíchat drink
Shaking - třepání v šejkru

Nejprve si připravíme sklenici, ve které budeme koktejl servírovat. Po okraj ji naplníme kostkovým ledem, zalijeme vodou a několikrát zamícháme barovou lžičkou, abychom jí důkladně vychladili. To samé poté uděláme se spodní částí šejkru. Po scezení vody poté do šejkru nadávkujeme uvedené ingredience, přidáme čerstvé kostky ledu a po uzavření druhou částí důkladně protřepeme. Pomocí barového sítka poté scedíme obsah šejkru do předchlazené servírovací sklenice, kterou předem zbavíme ledu a vody. Zdobíme a servírujeme.


Potřebné vybavení


Měděný shaker třídílný 0,5l
140 Kč

Koriko shaker set Cocktail Kingdom vážený
617 Kč

Shaker třídílný 500ml nerezový
265 Kč

POPIS

Nejznámější teorie tohoto koktejlu vychází z reklamních kampaní Ocean Spray či vodky Absolut Citron. Drink zvaný Harpoon pochází z propagace společnosti Ocean Spray z dob mezi lety 1956 – 1970 a obsahuje: 3 cl vodky, 3 cl brusinkové šťávy a vymačkaný řez limety.

Drink, jehož podobu známe dnes, byl pravděpodobně objeven v San Franciscu. V 80. letech míchal koktejl barman Toby Cecchini - v Julie’s Supper Club. Ten vydal i knihu s názvem Cosmopolitan: A bartender’s life.

V 90. letech proslavil drink seriál Sex ve městě a Madonna. Namíchal jí ho barman Dale Degroff v Rainbow baru v New Yorku na Manhattanu. V jeho knize The Craft Of The Cocktail píše, že nápoj pouze vyladil o Cointreau a o tzv. orange flamed zest.


Barman s.r.o
Bronzová 24/2
155 00 Praha 13 – Stodůlky

BARMANSKÉ POTŘEBY
BARMANSKÉ KURZY
BAROVÝ CATERING